Poznáte to, myslíte si, že sú veci, ktoré máte jasne dané a meniť ich už nebudete. Presne tak je to s mojimi kamarátmi a využívaním ich služieb. V momente ako ide o niečo, nazvime to osobné, či intímne, volím radšej cudzieho človeka ako kamaráta. O čom vlastne tliacham? No predsa o masáži. Dotyk je pre mňa príliš osobná záležitosť. Som naň citlivá, máloktorý masér mi vyhovuje. Nepotrebujem pohladkať ale nepotrebujem ani vŕtačku do svalov. Dotyk má byť pevný, pomalý a príjemný.

S Andrejom sa poznáme už dlhé roky. Stretli sme sa na jednej turistike, vtedy bol ešte Andrej vodca v TK JAMP (www.tkjamp.sk). A moja prvá túra s nimi bola na rakúsky Windberg. V tom čase som fotila o sto tristo hory a doliny. Andreja to zaujalo a o pár týždňov už kupoval svoju vlastnú zrkadlovku. A začal blogovať. Vypracoval sa na dobrého fotografa, jeho fotoknihy získali zopár cien. Aj ja som sa u nich doma s radosťou zadívala do jeho obrázkov z potuliek svetom. Sme rovnaký ročník, Andrej má pármesačný náskok. Vždy mi začiatkom roku dáva vedieť ako to v tom ktorom roku je, ako sa budem cítiť, že je to stále lepšie a lepšie. Je to už náš každoročný rituál. Pred takými piatimi rokmi sme obaja pocítili, že sme dáko nespokojní v práci. Každý sme robili v inej finančnej inštitúcii, ale pocity sme mali rovnaké. A tak bol Andrej opäť prvý, čo sa rozhodol. Jedného dňa čítam správu:“dal som výpoveď“. V tom čase som už aj ja točila myšlienku o zmene veeeeľmi intenzívne. Akoby mi teda dal malý kopanec na ceste vpred. Z marketingového mága sa Andrej stáva masérom. Viem si ho predstaviť, nie je ukecaný, ide z neho kľud, je športovec. Ale vyskúšať ho som nemala v pláne nikdy. Podporovala som ho, preposielala kontakt, dávala odporúčania, ale že by som plánovala ľahnúť na jeho masérske lôžko? Nikdy :-). Sledujem svoj slovník čoraz intenzívnejšie a začínam byť mimoriadne opatrná pri slove NIKDY. Pretože moje nikdy je istota. Na 100% platí, že čo poviem nikdy, to sa čoskoro stane.

Koncom roka 2020 mi Andrej píše: „prosím Ťa, mohla by si mi spraviť pár fotiek na stránku? U mňa doma, mám aj modelku.“ „Jasné“ znie moja odpoveď. Andrejova stránka je www.andrejvida.sk. Výsledky nášho snaženia tam nájdete okamžite.

Začiatkom roka 2021 si Andrej a jeho žena Katka kupujú psa. Maďarská vyžla mužského rodu menom Christofer. Chodím s nimi sem tam na ranné venčenie, spočiatku okolo domu, neskôr už do lesa. Naša trasa vedie na Železnú studničku – pagáč s birellom je naša odmena.

Medzitým sa z Andreja stáva plne vyťažený masér. Vždy keď na našich potulkách lesom zastenám, počujem „veď prídí, rozmasírujem Ti to.“ Akoby som bola hluchá. Veď ja svojho maséra už mám. Akurát zdvihnúť telefón a objednať sa mi robí problém.

Ako tak teraz chodím s ťažkým fotobatohom, ako sa tak mecem počas fotení, júúúj, sem tam cítim chrbticu. Každý kto chytí môj batoh do ruky zostane prekvapený jeho váhou. Nuž hej, je v ňom niekoľko objektívov, jedno alebo hneď dve fototelá, blesk s príslušenstvom, batérie, pomôcky … skrátka a dobre, ťažký je ako – s odpustením – hovädo. Už ani neviem ako, a ani neviem prečo, idem ja jedného dňa okolo Miletičovej. A obzerám dom, v ktorom by mal mať Andrej svoju „ordináciu“. Zdvihnem telefón, reku či je u seba. A je. „Akurát končím, poď na kávu“. Vybieham jedno poschodie a ocitám sa v milej, útulnej, veľkostne tak akurátnej miestnosti. Vzduch je voňavý, na stene visia obrázky z Islandu, moje obľúbené.

Ako si tak skladám batoh, moje hlasné auuu sa nedá prepočuť. Už týždeň ma nenormálne bolí krk a ide mi to poza uši až do hornej strany lebky. Nuž a tu sa moje NIKDY mení. „Zuza, neblbni, ľahni si a skúsim Ti to rozmasírovať.“ Váham, vôbec sa mi nechce ukazovať svoje šunky. Ale tá bolesť je fakt intenzívna. Hádžem teda svoje NIKDY za hlavu, vyzliekam sa, dúfajúc, že podobné tulene už Andrejovi na stole isto ležali. Najprv sú na rade nohy spredu. Tento môj prerod považujem za dôležitý, a tak zoskakujem rýchlo z lehátka, vraviac:“počkaj, toto musím zachytiť, bo Ty ani nevieš aké veľké NIE teraz mením na ÁNO“.

Cvakám svoje nohy, podávam foťák Andrejovi, nech ho odloží, líham si a zatváram oči. Mňaaaaaaaaam. Je to presne ten dotyk … pevný, pomalý a príjemný.

Ak Vás bolí chrbát, neváhajte, fakt som to odskúšala, domov som šla ako znovuzrodená. Objednať sa môžete priamo na stránke alebo na čísle +421 915 777 305. Za mňa všetko, zdravým chrbátom zdar!