Každý z nás si isto pamätá, keď niečo robil prvý krát. Prvý deň v škole, prvá poznámka, prvá pusa. A pri tejto svadbe mám aj ja svoju jednotku – moja prvá samostatná svadba, kde som oficiálny výhradný fotograf. Od prípravy nevesty , ženícha, cez vítanie hostí, svadobný obrad a svadobnú zábavu. Dokonca aj prskavkovanie máme v pláne. A nič lepšie sa mi nemohlo stať.

Ešte niekedy koncom februára sa ma môj brat Michal spýtal, či by som chcela fotiť svadbu jeho kamoša. Samozrejme, že som po tejto ponuke skočila ako po údenom. “Jasné, skontaktuj nás.” A tak v jeden marcový večer sedím oproti sympatickej dvojici a ukazujem im svoju svadobnú fotoprácu. A ako sa vraví “deal done”, moja práca sa páči im, oni sa páčia mne. Podávame si ruky a odchádzame s dobrým pocitom.

Je začiatok júla, horúci slnečný deň. Lockdown prvej corona – vlny je za nami, uvoľnenie medzi ľuďmi je znateľné. Sedím v aute, smer Modra. Som v miernom napätí, predsa len idem na krst ohňom. Zastavíme na námestí a hneď mi do očí zasvieti modrá farba domčeka s nápisom NECO Modra (NECO winery.sk). Vstupujem do starého vinohradníckeho domu s krásnym dvorom a ešte krajšou záhradou. Nevesta zatiaľ pobehuje v kraťasoch, ženích pomáha s výzdobou. Ich maďarská vyžla Amy sa zatiaľ hrá v tráve. Panuje tu pracovný šum a ruch, ale v úplnom kľude. Skladám si fototašku a obzerám zákutia. Som očarená. Keď sa večer pýtam pána majiteľa, ako dlho sa treba objednať dopredu, jeho odpoveď “rok” ma neprekvapuje. Ak svadbu, tak toto je jedno z mojich miest. Všetko na jednom mieste, v krásnom prostredí. Bez zbytočného stresu a presúvania sa. Svadobný pár sa neunaví a hostia rovnako.

Po návrate z obhliadky nájdem už nevestu v rukách skrášľovačky, ženícha v rukách svojich kamarátov. Asi si viete predstaviť ten rozdiel :-). Najprv sa chvíľu venujem neveste a jej úpravám a potom idem do jamy levovej – izby, kde sa ženích a jeho družina obliekajú do slávnostného. Pred, a samozrejme aj po tomto náročnom úkone sa treba posilniť, tobôž keď sa blíži chvíľka na vyslovenie osudného ÁNO. Chlapské “Na zdravieeeeeeee!” je naozaj ohlušujúce.

Prichádzajú hostia. Väčšinou samí mladí ľudia. A skoromanželia si prajú len jednu jedinú vec. “Chceme, aby sa ľudia poriadne zabavili, nič iné nie je dôležité.” 

A veruže je to tak. Uvoľnená atmosféra, zladená rodina s mladou chasou, svadobné novinky, o ktorých som netušila. Jedlo výborné, hudba a osvetlenie tiež. Ak hľadáte spoľahlivých a milých DJ-ov, nech sa páči soundgentlemen.sk . A čo je najlepšie, hostia sa bavia všade, vonku aj vnútri. Niet čas na nudu. Užívam si toto fotenie plnými dúškami. Ak sú všetky krsty ohňom také príjemné ako je tento môj, radosť žiť. 

P.S. Michal a Kristínka, vždy keď vidím fotku Vášho prvého manželského bozku, zaslzím. Aj teraz, keď to píšem. Je v ňom toľko lásky a vzájomnej náklonnosti. Prajem Vám nech Vám láska, úcta a porozumenie vydrží po zvyšok Vašich životov! Na zdravie!