Keď mi Tina, majiteľka obchodu Womanhood (womanhood.sk) napísala, že hľadá fotografa na fotenie novej kolekcie indických tuník pre svoj obchod, moje srdce poskočilo. Na daný termín som bola voľná. Chvíľku sme si v Messengeri vymieňali predstavy o štýle a mieste fotenia a skončili sme s tým, že porozmýšľame. Asi týždeň na to mi Tinka píše: “ rozhodla som sa, že objednám modelku a vybavím kaviareň v Trnave, uvidím ktorá sa mi podarí.” V duchu som jej zatlieskala. A už o pár dní mi v správe pristál portrét modelky z Exit Model Management (exitmm.sk) (nádherná) a fotka interiéru trnavskej synagógy (synagogacafe.sk) (očarujúci), v ktorej teraz funguje kaviareň. Neviem ako Vám to napísať – ak máte radi tatarský biftek, či steak z argentínskeho dobytka, alebo milujete vôňu mora, či drahej francúzskej voňavky a nečakane Vás niekto pozve, obdaruje, či ponúkne – tak asi taký pocit som zrazu mala ja. Fotiť krásu v kráse, sen. Splnený sen.

 V stredu ráno padám vlakom do Trnavy. Tina (instagram/womanhood.sk/) už predo mnou na stanici vyzdvihla modelku Evu (instagram/eva_fama/) a odviezla ju do synagógy. Tam už čaká Mia – make-up and hair artist (instagram/miawonderart/) a do môjho príchodu by už mali byť s líčením hotové a pripravené na fotenie. 8:05 vystupujem z vlaku a chvíľku na to sadám k Tine do auta. Keď z neho vystupujem, obzerám synagógu a jej okolie, čo by sme tak využili z exteriéru. Je zima a mrholí. Pre modelku žiadna slasť.  Vstupujem do kaviarne, ktorá je ešte oficiálne zatvorená. Pani upratovačka práve leští podlahy. Náš base camp je na poschodí, v priestore pre zamestnancov. Som zvedavá ako Eva vyzerá naživo. Je fakt krásna. Prvé čo mi napadá je indiánka Nšo-či. Ale keď podídem bližšie, podľa obočia by mohla kľudne zahrať Fridu Kahlo. A do tretice tam vidím podobu s Kaia Gerber, hviezdou súčasných mól a dcérou Cindy Crawford (top modelky v 80-90 rokoch).

Prvý model je žltá tunika s vysokými škoricovými čižmami. Pod tunikou presvitajú metalické elastické džínsy. Ak by ste si tuniku chceli kúpiť, nech sa páči, tu je link: indicka-tunika-orange-panther-bavlnena-vzorovana.

Najprv fotíme v priestoroch kaviarne, avšak postupne sa priestor plní a tak vchádzame do jednej z kójí, kým sa ešte dá. 

A potom ta ho na poschodie. Najprv využijem svetlo z okna na schodoch a neskôr zátišie so stoličkami, ktoré mi už od môjho príchodu príde veľmi fotogenické. Ako tak Evu cvakám, periférne sa mi niečo zaligoce. Taká zvláštna upútavka. Zameriam teda pozornosť na vitrínu pri okne a v nej … parádny odraz Evinej postavy a tváre. Vzniká tak séria fotiek, ktoré ja osobne považujem za jedny zo svojich TOP fotiek.

Druhý model je piesková tunika vhodná na bežné nosenie ku klasickým elastickým modrým džínsom.  Je to univerzálny kúsok, ktorý je užitočný v každom ženskom šatníku (pieskova-bavlnena-indicka-tunika-sweety-s-vreckami). Model dopĺňajú výrazné modré boho náušnice (boho-nausnice-modrej-farby). Náušnice pútajú moju pozornosť viac krát. V istom lome svetla nádherne vynikajú.

Pred nami je tretí kúsok, spoločenské šaty hnedej farby s nádychom do bordova (indicke-hnede-saty-s-tradicnymi-vzormi-preeti. Krásne na Eve sedia. Mia berie štetce do rúk, zvýrazňuje modelkine oči a neskôr aj ústa. Vlasy jej vypína do skrytého drdola. 

Naraz pred nami stojí dáma. Upratujeme priestor, chceme využiť vitráž oproti nám. Atmosféru má toto miesto ako “sviňa”, odpustite mi ten výraz. Som nadšená.

Je niečo po pol druhej a sme hladné ako vlčice. Tinka už pred tretím fotením objednáva jedlo vo vegetariánskej reštike Forky’s (forkys.eu). Musím povedať že môj kebab wrap je skvelý. Mňam.

Čaká nás posledný model, biely pulóver s čiernym srdcom na hrudi a k nemu orgovánové legíny (sveter-srdce). Využívame priestor kaviarne pri okne, ktorý sa uvoľnuje naozaj na mini chvíľku. Som prekvapená aký ruch v synagóge panuje. A potom sa presúvame viac ku vchodu. 

A je koniec. Eva sa prezlečie do teplákov a dlhokánskeho smotanového bundokabáta, ja beriem svoj kufor s “náradím”, Tina štartuje tátoša, lúčime sa s Miou, dúfajúc v opakované stretnutie a spoluprácu a tradáááá, smer stanica. Krásny deň za nami.

Dievčatá, ďakujem každej z Vás za super deň, super prácu, super náladu a super zážitok.