Ponúkam Vám trošku iný, ale predsa svadobne naladený, blog. Najmä ženísi zbystrite pozornosť! Máme my totiž v rodine v tomto roku veľkú udalosť. Náš pán syn, vnuk, brat, bratranec sa v lete žení. Síce je dovtedy ešte pomerne ďaleko, ale svadobné prípravy už započali. Dnes sa zameriame na ženíchov svadobný oblek a jeho úpravu.

Janis, tak sa môj brat prezýva, si už dávnejšie vyhliadol jeden konkrétny model na instagramovej upútavke moliere_slovakia. Keď som sa spýtala, čo ho na ňom upútalo, prišla odpoveď: „nechcem byť rovnaký, ako všetci ostatní ženísi.“ Jeho oblek je naozaj, čo sa farby a vzoru týka, iný ako väčšina svadobných oblekov, ktoré som v minulosti fotila (až na pár výnimiek). Jemná malinovobordová farba nohavíc a saka je doplnená zaujímavou jednostrannou károvanou vestou. Za mňa super!  Pred dvomi týždňami sme sa naň šli pozrieť aj osobne (perfectweddingvystava.sk). Spoločnosť MOLIÉRE bola tiež jedným z vystavovateľov. A bola som unesená. Nielen ponúkaným sortimentom oblekov, ale najmä perfektným profesionálnym vystupovaním Viktora a Tomáša, zástupcov spomínanej firmy. Priamy pohľad, pevný stisk rúk, jasné informácie a rady. Paráda! Tak si predstavujem služby na Slovensku.

A teraz priamo k téme, ako sa v MOLIÉRE postupuje pri výbere obleku. Dohodnete si telefonicky alebo mailom konzultáciu v ich priestoroch. Priamo na ich stránke, pre istotu uvádzam ešte raz –  www.molierestore.com/sk  – nájdete rezervačný formulár. My sme mali rezervovaný termín v sobotu o 11:30h. Konzultácia trvá približne 1,5h a chalani sa venujú výhradne Vám. Výhradne. Aj s kávou a drinkom. A milými úsmevmi a praktickými radami. A teraz trošku upútavky na samotné priestory. Nachádzajú sa v Petržalke, Pri smaltovni 1. Zvonku predajňa vyzerá takto:

Po otvorení dverí sa okamžite ocitnete v pánskom módnom svete. Nevtieravé svetlo, figurína s modrým sakom doplnená chic šiltovkou a kravatou, na druhej strane v rámoch poumiestňované nakombinované obleky, stolčeky s motýlikmi a manžetovými gombičkami, krásne zrkadlo, kreslo a super fotky v rámčekoch na stene. A topánky. Ach tie topánky. Ručne šité, s koženou podrážkou a špeciálnou dvojitou výstelkou proti otlačeniu päty. Prepáčte, som úchyl na topánky, a presne tento dandy štýl som nosila ako teenagerka. Kľudne by som si sem sadla na hodiny a len tak relaxovala.

Vypili sme kávu, ja aj drink, porozprávali čo to zo života a je to tu. Nadchádza chvíľka, kedy ide môj brat von z riflí a mikiny a dostáva sa do rúk Viktora a Tomáša. A zrazu to vidím. Tie milé úsmevy a veselé oči sa razom menia na vážne, sústredené tváre, skúmajúce každý, aj ten najmenší, detail. Ako prvý skúšajú bratom vybratý model. Dohodnú sa, že neskôr vyskúšajú aj model iný, pre istotu, či Janis nezmení názor po vzhliadnutí sa v zrkadle.

„Vidím, že vieš ako sa správne oblieka sako“ vraví Viktor. Janis na neho pozrie s úsmevom, ale ja som zmätená: Ako? „Najprv si dáš obe ruky do rukávov a až potom posunieš sako na plecia. Inak si môžeš oblek zbytočne roztrhnúť.“ odpovedá mi Viktor. Hmmmm, vidím, že sa dnes všeličo z pánskeho sveta módy priučím. A to už počujem: „vystri ruky, zohni ich trošku akoby si tancoval, nohavice si nikdy nevyťahuj až k pupku, pokazíš ich dĺžku …“. Viktor sa zameriava viac na sako, medzi nami sedí ako uliate. Tomáš zas do rúk berie meter a špendlíky, ide hneď upraviť dĺžku nohavíc. „Zameriam to, zašpendlím a potom si ešte sadneš, nech vidím ako to vyzerá.“ Vravím, totálne premakané do detailov.

Ešte pár slov ku kravate. Priebežne posielame fotky neveste, aby sa vyjadrila, či môže byť. Všetko je fajn, až na kravatu. Tá sa jej zdá už príliš prekombinovaná. A tak Viktor berie iný vzor jednoliatej farby ladiacej s oblekom a po jej uviazaní sám súhlasne prikývne: „na svadbu je táto naozaj lepšia“. Apropó, malá rada od Viktora: „keď viažeš kravatu, ten užší koniec má končiť pri štvrtom gombíku na košeli zhora.“ Tak, a konečne viem ten kumšt.

Janisovi sa z obleku ani nechce von. Je spokojný, vysmiaty, je jasné, že jeho voľba je správna. Ale aby splnil sľub, skúša aj oblek číslo dva. Postaví sa pred nás a … akoby stratil istú žiaru, ktorá z neho sálala predtým. Veď hej, oblek pekný, vesta tiež, ale nie je to ono.

A kým sa Janis prezlieka späť do svojho svadobného miláčika, Viktor s pani manželkou kontrolujú, či je doma všetko v poriadku.

Hodina a pol je fuč, je čas na záverečné spoločné foto. Na dvere už ťuká ďalší zákazník.

Na záver, ako bonus, mám pre Vás ešte jednu zaujímavú informáciu. Každý model v predajni má len 5 čísiel. Keď sa číslo vypredá, viac sa už neobnoví. Takto je zabezpečená exkluzivita, že nebude vidno tri sto ženíchov v tom istom modeli. Páči sa mi tento koncept.

P.S. Po vzhliadnutí fotiek z našej oblekovej skúšky si náš brat číslo 2, ženíchov svedok mimochodom, rezervuje tiež svoj termín, hneď na pondelok. Dobré meno firmy Viktor a Tomáš šíria naozaj znamenite! Ďakujeme .-)