… pokračovanie …

… predchádzajúcu časť si môžete prečitať tu: maj-svadby-cas (cast-I-co-sa-dialo-do-15:30h/

Svadobný otec už stojí vonku a trpezlivo čaká na svoju dcéru. Treba mu ju odviesť “oltáru”. First look s ocinom, ako sa to po anglicky vraví, je pred nami.

Obrad prebehne rýchlo, mám pociť, že čas strašne letí. Spoločné áno, prstene, bozk. A potom príde chvíľka, ktorá v našich končinách nie je až tak celkom bežná. Vzájomné vyznania mladomanželov. A to Vám je tak dojemné … nielenže nevesta a hlavná družička končia v slzách, ale aj ja. Aj teraz keď to píšem slzím, aj keď upravujem fotky slzím … je toto možné? Ej veru je :-).

A máme tu novomanželov. Už sú svoji. Juchúúúúú. Čas na gratulácie a spoločné fotky s rodinou, kamošmi. 

Pred nami je zhruba hodinka, kedy odvediem mladomanželov bokom a nechám hostí bez nich. Treba si nám trošku zapózovať. Už ráno som si vyhliadla vstup do kaštieľa. Páčia sa mi línie a svetlo. Využívam aj širokáč a aj portrétový objektív. Netreba mi veľa slov, Aďka a Dominik už vedia čo chceme. Nenútené zaľúbené pózy, tak ako ich cítia. Ako majú chuť. Meníme tri zákutia, spravíme pár statických záberov, a pár pohybových. Striedame sa s kameramanmi. Na záver využívame miestnu originálnu studňu a potom … .

Šúúúps a tanier je na zemi … odohralo sa to veľmi rýchlo. Až tak, že som skoro nestihla úvod. Ešteže mám nastavené rýchle sériové snímanie. Ale bolo to fakt o fúz.

Hostia vstupujú do stanu, usádzajú sa na svoje miesta podľa vopred naplánovaného rozpisu. Tatovia z oboch strán majú krásne príhovory. Opäť slzy. A opäť aj tie moje. Ešteže Dalibor, brat ženícha, odľahčuje dojatie humornými slovami. Všetci sa už opäť smejú. 

Prvý tanec novomanželov a zábava môže začať. Ale ešte keď chvíľku pred ním zbadám zapadajúce slnko, bežím po môj pár a aspoň na chvíľočku využívame posledné mäkké lúče svetla. Pózovacích fotiek nikdy nie je dosť.

Okolo 22:00 sa opäť zasvietia všetky svetlá, ide sa hádzať kytica. Predstavte si, že na tejto svadbe sa hádže kytica rovno dva krát. Prvý krát ju potenciálnej neveste uchmatne spred nosa vtipný ujo hosť. Pokus je preto vyhlásený za neplatný. A tak musí prísť pokus číslo 2. Vyšiel, krásna družička Sabi – mimochodom moja budúca švagriná – je šťastím bez seba.

Okrem kytice sa ale hádže aj podväzok. Predtým si však nevesta užije niekoľko takmer až erotických mužských tancov pánov družbov. Najviac ju však určite zaujíma ten ženíchov.  No a po hodení podväzku do pléna, prichádza radosť číslo 2. Budúci ženích je už tiež jasný. A beda, môj pán brat to veru nie je :-))). V hlave mi behá otázka: “Kde soudruzi z NDR udělali chybu?” 

Zábava opäť pokračuje, všade samí tanečníci, speváci … pred pol nocou prichádza mladý muž v kroji … je jasné, že sa ide čepčiť. Psssst, vážna chvíľka je tu …

Redový tanec, nevesta v nových šatách a posledná časť svadobého programu … krájanie torty … využívame pri tom zapálené prskavky a smiechu a radosti je všade navôkol …

Je po polnoci, balím svoje “náradie” a zostáva mi rozlúčiť sa:

“Adi a Dominik, všetko všetulinko dobré Vám prajem, abyže ste boli stále k sebe takí jemní a nežní, láskaví a usmievaví, abyže Vás starosti obchádzali a radosti a dobré správy navštevovali čo najčastejšie. Užite si svoj manželský život naplno a s láskou!”

 

 

P.S. A ďakujem aj všetkým spolupracujúcim, ktorí sa rovnako ako ja snažili o čo najlepšie a najkvalitnejšie zabezpečenie svojich služieb.

hudba: Laco a Peter zo SOUND GENTLEMEN – www.soundgentlemen.sk

video: Marek z SHDESIGN – www.shdesign.sk

catering a miesto: celý tím zo menu – www.chateauruban.sk

kvetinová výzdoba: Tereza Kližanová a jej tím – www.terezaklizanova.sk