Ako často povieme o víne “čím staršie, tým lepšie”? A pri zrelých ženách “ako víno”? 

Každá žena by mala vedieť, že v dvoch deci červeného (naozaj jej stačí denne táto dávka) je skrytých mnoho bonusov – denná dávka draslíka, horčíka, vápnika a železa. K tomu antioxidanty, zvyšovanie hladiny omega-3 mastných kyselín, znižovanie kardiometabolického rizika, zdravé cievy, nižší krvný tlak, prevencia rakoviny, obmedzenie niektorých ochorení zraku. Už stredoveké kláštory boli presvedčené, že ich mnísi žili dlhšie ako zvyšok obyvateľstva práve kvôli nízkej ale pravidelnej spotrebe červeného vína.

A toto by mali vedieť nielen ženy, ale najmä muži. Červené víno dokáže rozžiariť nielen ženské oči ale aj pleť. Uvoľňuje strnulé svaly poznačené napätím z celého dňa. Ponecháva pokožku mladšiu a prekrvenejšiu. Látka v červenom víne obsiahnutá – resveratrol – môže aktivovať gény, ktoré zaručujú telu vyšší vek a dobrú náladu. Milí muži, Vaše ženy budú vyzerať mladšie a žiť dlhšie.

A kedy víno piť? Podľa výskumníkov sledujúcich zdravotné účinky červeného moku je dôležité popíjať pohárik červeného počas večere. Toto zistenie má aj svoje pomenovanie – francúzsky paradox. Napriek tomu, že francúzi milujú tučné syry, majú relatívne nízku mieru srdcových ochorení. 

Takže milí všetci, keď sa nabudúce budete motať v obchode pri regáloch s vínom, zvoľte dáke kvalitné červené. Poďakujú sa Vám nielen chuťové bunky, srdce a žalúdok, ale aj Vaši partneri. Dobrá nálada a príťažlivý vzhľad je základ láskyplného vzťahu. Na zdravie!