Jedným z mojich prianí je fotiť veci, ktoré ľudia, a je mi jedno či ženy alebo muži, vyrábajú vlastnoručne. Chcem podporiť ich tvorivú energiu a prepojiť ju s tou mojou.

Už dávnejšie viem o tvorbe mojej bývalej kolegyne Dady, ktorá opustila rady, dnes už aj pre mňa bývalej významnej finančnej inštitúcie, aby si začala plniť svoj sen. Miluje šitie, kombinovanie vzorov, farieb, materiálov. Sledovala som jej snahu o zviditeľnenie na facebooku (Dadkadesign), ale niekde vo mne neustále pobehovala myšlienka: „kúsok inak by som to fotila.“ a tak sme sa dohodli, že keď opustím brány nášho pôvodného zamestnávateľa aj ja, že sa ozvem a niečo vymyslíme.

Mesiace plynuli a deň, kedy som ostala voľná, konečne nastal. Moja pôvodná myšlienka bola skočiť na Sandberg (Sandberg). Chcela som spojiť prírodné prostredie, výhľady a Dadine kabáty. Aaaa, pardón, zabudla som napísať, že sme si dohodli hodinové fotenie o kabátoch a šatkošáloch z Dadinej dielne.  Pôvodný termín sme však z poveternostných dôvodov boli nútené zrušiť. Hneď ako predpoveď počasia hlásila zlepšenie, akčne sme sa dohodli na fotení medzi doobedným vyzdvihnutím syna z cvičenia a poobednou zubárkou. Sandberg som teda zrušila a napadlo mi, že vlani v lete sme sa s Karolom (karolsrnec.sk) motali po brehu Dunaja na petržalskej strane. A keďže Dada býva v Petržalke, je to na skok, využijeme čas, ktorý máme na fotenie a nie na presun cez pol mesta.

A nápad to bol výborný. Rôzne zákutia, ktoré majú potenciál síce využité neboli, blata bolo naozaj neúrekom, ale aj miesta, ktoré sme využili majú svoje čaro. No a Dada je okrem krajčírky a dizajnérky aj dobrá modelka. Jej fotogenická tvár, úsmev od ucha k uchu, chôdza, a ochota skúsiť, čo vravím, to všetko nám hralo do karát. Našim cieľom bolo vniesť do fotiek trochu pohybu a života. Kombinovali sme teda fotenie statické s prevahou chodenia, vyhadzovania ovocia (schmatla som ho hneď zrána z misky – reku, môže sa hodiť), poskakovania, pobehovania, pohupovania a ešte neviem akého po… . Hodina ušla ani neviem ako. Veci z kufra boli nafotené, moja fotokarta dostatočne zásobená, neostalo iné, len sa rozlúčiť.

Ak si chcete pozrieť Dadinu tvorbu, nájdete ju na jej stránke dadkadesign.sk. Prístupná je aj na instagrame dadka_design.

Do skorého fotenia!