Je sobota a ja sedím vo vlaku v čase, kedy ešte väčšina ľudí sníva svoje sny. Teším sa, o pár hodín budem na opačnom konci republiky. Gabika a Marko bývajú v Košiciach. Párové fotenie sme si dohodli práve tam. Cesta mi ubieha veľmi rýchlo. Ani sa nenazdám a už kladiem nohu na perón. Gabika ma čaká pred stanicou. Je pekne upravená, čerstvá frizúra, dokonalý make-up, príjemná vôňa. 

S jej pánom manželom sú spolu už nejakú tú chvíľku a naše fotenie je jej darček k ich nastávajúcemu výročiu sobáša. 

Mierime do mestského parku. Je krásny, škoda, že ešte nie sú dokončené všetky renovačné práce. Mám pred sebou dvojicu, z ktorej láska priam srší. Žiadne umelé, strohé úsmevy. Sú hraví, spontánni a nenútení. Od scény z Dirty dancing spontánne prechádzajú k romantike okorenenej vtipnými momentmi. Nič nemusím vymýšľať, stačí mi len cvakať. Fotenie si vychutnávame rovnako – oni pred objektívom, ja za nim. Opäť mi čas plynie rýchlosťou svetla. Pozriem na hodinky, fotíme niečo vyše hodiny. Obloha je zatiahnutá, vyzerá to na skorý dážď. Je čas rozlúčky.

Všetkým manželským párom prajem rovnakú hravosť, nadšenie a úctu, ako som práve mala tú česť vzhliadnuť. Všetko najlepšie k výročiu Gabika a Marko!

P.S. Do daru som dostala krásne rúška. Ak by ste chceli rovnaké aj Vy, nech sa páči www.ambrelaprocare.eu.