Vonku je naozajstné aprílové počasie. Obliekam sa, obúvam si topánky a v tom začujem bubnovanie na parapetnej doske. Priskočím k oknu a … vonku leje ako z krhly. Vyzliekam sa, vyzúvam si topánky a v tom začujem svoj vnútorný hlas: “Zuzinka, máš vázu, pred domom kvitne strom, čo tak pohrať sa s foťákom a jednou malou rozkvitnutou halúzkou?”.

Zbehnem 6 poschodí, v ruke záhradnícke nožnice. Šmyk, šmyk a halúzku mám v ruke. Rozmýšľam, čo s ňou. Je taká krásna, že žiadna ozdobná váza sa k nej nehodí. Vyberám džbán z číreho skla. Ako uliaty. Položím ho na drevenú stoličku a zaň umiestňujem napodobeninu dreveného pozadia. Nejde o dokonalý záber, ide o hranie sa so svetlom. Okno je umiestnené priamo oproti. Je šedivo, pochmúrne a aj izbu zaliala vlna nostalgickej nálady. Cvakám obrázok č. 1.

V tom mi napadne: čo tak v jednom okne stiahnuť žalúzie? Paradoxne, v tom momente zasvieti slnko. Takže namiesto ešte ponurejšej nálady, svetlo v izbe ožije. Cvakám obrázok č. 2.

Zapnem svoje godox svietenie (godoxlighting ) bez akéhokoľvek príslušenstva, len modelovaciu lampu. Cvak a mám obrázok č. 3.

V tom si spomeniem, že by nebolo od veci použiť ručne vyrobené gobo podľa mojej obľúbenej fotografky Irene Rudnyik. Beriem štipec a gobo umiestňujem na statív FOMEI Led lampy. Mám obrázok č. 4.

Cvákam obrázok č. 5, ale nepáči sa mi ako som gobo umiestnila, preto je tu opravný cvak č. 6.

A keď už mám aj to FOMEI svetlo (fomei), čo tak zapnúť obe svetlá naraz? Uuups. Godox je teplé svetlo, FOMEI studené. Zaujímavá zmena. Je tu obrázok č. 7.

A na záver, obrázok č. 8. Obe svetlá a gobo ponechávam a vyťahujem žalúzie.

Hotovo.

P.S. Keďže na blog potrebujem profilovú fotku, vždy si na to spomeniem až pri písaní blogu, skrsne vo mne myšlienka. Čo tak doplniť to drobnými LED svetielkami?

Idem vyskúšať, výsledok uvidíte v profilovke.

Zatiaľ čaute!