Je jasné, že ako fotografka milujem stáť ZA fotoaparátom. Rola modelky PRED ním mi už až tak dobre nesedí. 

Moja nová webová stránka však vyžadovala  dáky ten prezentačný portrét, ak nie dva. Kto ma pozná nejaký ten piatok vie, že mojim dvorným fotografom je už dlhé roky Karol (karolsrnec.sk).  Kedykoľvek  potrebujem, vieme sa dohodnúť. Presne som vedela, že miesto kde sa chcem fotiť, je v novom komplexe Sky park (skypark.sk). Milujem tehličky, Jurkovičova tepláreň je naozaj moja srdcovka. A tak sme sa v jedno poobedie stretli s Karolom medzi vežiakmi Zaha Hadid. Bolo slnečné počasie, ale zima. Už pri výbere oblečenia som na to myslela. Vedela som, že chcem fotky bez bundy. Ale ani premrznúť sa mi v tom vetre nechcelo. Vyhral teda dlhý šedý rolák, aj keď možno nie ideálny kúsok na prezentovanie.

Karol vie presne, čo chce. Svetlo. A tak ma usmerňuje: “ešte krok vpravo, hlavu vyššie, pozeraj do strany.” Bolo to takmer bezbolestné. A večer som už mala fotky v počítači.

Naše druhé fotenie prebehlo v interiéri, u mňa doma. Použili sme tmavé pozadie, jedno bočné svetlo spredu – Godox AD300 PRO (www.godox.com) a jedno zadné bočné LED svetlo značky FOMEI (www.fomei.com). V rukách som držala tri Karolove dnes už starožitné fotoaparáty, kvôli fotoatmosfére. A výsledok? Posúďte sami!

P.S. Ako bonus mi Karol spravil návrh plagátu, podobný tomu, ktorý mám nalepený v okne. Už je zadaný v tlači vo FaxCOPY (www.faxcopy.sk). Ďakujeeeeem :-).