Minulý týždeň som Vám v článku uprava-fotografie-pouzitim-presetov-spolocnosti-mastin-labs-balicek-fujicolor-original sľúbila predstavenie ďalšieho z balíčkov presetov spoločnosti MASTIN LABS a to Adventure Everyday. Na stránke adventure-everyday je napísané, že tento balík je ideálny pre fotografie z tropických krajín, z road tripov ( pre milovníkov slovenského jazyka … áno, články číta aj môj oco … z dobrodružných výletov autom mimo bežných ciest) a autentické chvíle s priateľmi.

Keďže mám množstvo fotografií práve z daných tém, šups s balíkom do nákupného košíka.

Pre zopakovanie si pripomeňme základné kroky pri úprave fotografií presetmi spoločnosti MASTIN LABS. Táto spoločnosť  a konkrétne jej zakladateľ Kirk Mastin – známy to fotograf pre New York Times a LA Times, fotožurnalista pre National Geographic Adventure a Time Magazine a výborný svadobný fotograf – odporúča postupovať v 3 krokoch: 

  1. Aplikuj preset.
  2. Uprav expozíciu.
  3. Uprav vyváženie bielej.

Natočil veľké množstvo inštruktážnych videí, kde objasňuje na konkrétnych užívateľských fotografiách, ako by upravil fotografiu on a prečo by vybral ten ktorý konkrétny preset (nájdete na youtube.com).

Pre zmenu a lepšiu ukážku som tentokrát vybrala tri fotografie z Afriky, ktoré upravím tromi poskytnutými presetmi:

  1. Ektar 100
  2. Gold 200
  3. Tri-X 400.

1. Ektar 100

2. GOLD 200

3. Tri-X 400

Je už len na Vás, ktorý preset sa Vám páči najviac. Výber je číro číra individuálna záležitosť.

Do tretice Vám ešte na budúci týždeň ukážem úpravu fotiek presetmi v balíku Portra Original. Viac balíkov zatiaľ nevlastním. 

Dovtedy sa majte pekne!