Jedného dňa som musela preskočiť svoju nechuť vytvoriť si instagramový profil. V dnešnej dobe je pre svadobnú fotografku nevyhnutnosť mať svoju prácu zverejnenú práve na instagrame. Facebook je už, ako mi niektorí mlaďasi vysvetlili, pre starých. Ako som sa tak zoznamovala s prostredím novej sociálnej siete, hľadajúc zaujímavé profily, ponúkol mi sám instagram profil @simonascibrava. Klikla som naň a mňam. Fakt mňam. Krásne fotografie. Krásne modelky. Krásne líčenie. Hra so svetlom. Našla som si hneď aj jej stránku simonascibrava.sk a listovala a listovala. Šikovná babizňa. Keďže som pomerne kontaktný človek (niekedy:-)), slovo dalo slovo a po niekoľkých mesiacoch, niečo vyše roka, aby som bola presnejšia, sme si so Simonou dohodli stretnutie. A aké parádne. V samom centre Trnavy, kde má Simona svoj nový ateliér. Poňali sme to ako výzvu na fotohrátky. Ale chyba lávky. Ja som tvor lenivý, čo sa mojich vlastných fotiek týka, nebola som ani špeciálne namaľovaná, ani špeciálne učesaná, ba dokonca som nemala ani žiadne šaty na prezlečenie. Takže blúza a rifle. Tenisky.  Zato Simi mala hneď niekoľko outfitov. Padlo preto rozhodnutie, že hlavné fotenie bude o nej. Že si aspoň vychutná opačnú stranu svojej práce. Nie pobyt za aaaale pred fotoaparátom. Na rozdiel odo mňa, čo mám len jedno zdrojové svetlo, v ateliéri visí konštrukcia hneď s tromi svetlami. Juchúúú, niečo nové pre mňa. Najprv sme si dali čierne pozadie a Sima sa obliekla do modrej košele a širokých modrých nohavíc. V ruke ako inak, jej milovaný aparát. Svetlá používame dve, obe sú bočné. Ako prvú fotku robím sen všetkých tých, ktorý sa neradi fotia. Vidno všetko od ramien dole, len tvár je skrytá. Smejem sa ako pominutá. „Super portrét Simi, myslím že lepší už mať nemôžeš.“ Aj Simi sa smeje, zdvíha prst na znak, že som jednotka. No ale po úvodnom faux paux nám to už ide ako po masle. A s údivom sledujem, že pani fotografka je dobrá aj ako modelka. Zvŕta hlavu, vpravo, vľavo, zhora nadol a naopak, čelom vpred, čelom vzad, no skrátka cvakám ako šialená.

Neskôr sa Simona prezlieka do bielej košele a modrých riflí. Pre mňa je toto jedno z top oblečení na fotenie. Ešte som nemala nikoho pred objektívom, komu by táto kombinácia nepristala. A aby sme mali trošku zmenu, vypína si Simi svoje nádherné kučeravé ryšavé vlasy do copu. A miláčik je samozrejme s ňou.

Medzi fotením kvákame o kadečom a zisťujeme kopec rovnakých vnemov, nastavení, záujmov. Radosť byť na návšteve. Ako keby sme sa poznali roky. Čas beží a na rad prichádza tretia kombinácia – čierny elegantný overal. Využívame aj Siminu novú fotopomôcku, veľkú drevenú kocku, ktorú zakryjeme bielou plachtou. A vzniká séria, ktorú obe vidíme v čierno-bielej verzii.

Pre porovnanie pridávam aj jeden farebný kúsok.

Ani sa nenazdáme a je sedem hodín večerných preč. Hráme sa už vyše 6 hodín. Všetkého veľa škodí. Je čas upratať, vypnúť svetlá a tradááá, večerný rýchlik stíham tak tak.

P.S. Ak ste z Trnavy a okolia a máte chuť na pekné ateliérovky, neváhajte a navštívte Ateliér na Hlavnej 27, predtým však zavolajte 0915 464 515 :-). Príjemné fotenieeeee.

P.S1. Ale ak ste z Bratislavy a okolia, prídite samozrejme ku mne 0903 788 033 :-))). Do videnia!

P.S2. A aby som doložila dôkaz, že som tam naozaj bola, tu je moja akčná trojka od Simky. Ďakujéééém!