Čo Vám poviem. Mám pred sebou ďalšiu krásnu dvojicu. Úsmev nastávajúcej nevesty je odzbrojujúci. Taký úsmev je pre fotografa, teda aspoň pre mňa určite, priam extázový zážitok. Už o sebe vieme dlhšie. Zažili sme spolu dve spoločné svadby. Jednu pred dvomi rokmi (michal-a-kristinka-alebo-moj-krst-ohnom) a jednu, moju prvú tohtoročnú (svadba-na-ktoru-som-sa-dlllllho-tesila).

Dohodli sme si predsvadobné fotenie. Na sobotu. V predbežnej predpovedi mal byť krásny slnečný teplý deň. Ráno otvorím oči a z okna na mňa hľadí šedá, tmavá, priam nevľúdna obloha. Stromy sa ohýbajú, psa nehodno vyhnať von. Otváram Radar pre Bratislavu, takto to má byť do 15:00. A potom … potom síce chladno a vetristo, aaaaale so slnkom. Nuž uvidíme.

O druhej poobednej nastupujem k Adi a Dominikovi do auta. Na tvárach úsmev, na telách bundy. Ja som zababušená v tenkej páperke (instagram). Pýtam sa Adi:“máte deky alebo svetre?“ „Hmmm, dáko to vydržíme, máme ľahké oblečenie, nech to v piesku vyzerá letne.“ Odvážna žena. Keď po dákej pol hodinke vystupujeme na záhorských pieskoch, fúka ako divé. Piesok sa víri, každý dotyk vetra je mrazivý. Ale môj pár odvážne vyzlieka teplé zvršky a o chvíľku sú v tričku, kraťasoch, ľanovej košeli, či tenkých šatách. A bosé nohy k tomu. Snažím sa fotiť čo najrýchlejšie. A potom aspoň na chvíľku zababušiť Aďu do deky. Striedame pohybovky s pózovačkami. Chcem využiť slnko, aj keď ešte trošku prisilné – do jeho západu je zatiaľ ďaleko. Je však otázne, koľko naše slnko vôbec vydrží. Fotíme v priamej paľbe jeho lúčov, neskôr využijeme mierny tieň najbližšieho stromu. A keď nakoniec zájde úplne, pridávame tanečnú prechádzku hore dole v protisvetle. Hrám sa. A aj pár predo mnou sa hrá. Kým ja niektoré zábery jemne preexponovávam a niektoré zase naopak (priamemu svetlu svedčia v mojich očiach jemné podexponovania), mládež sa uvoľňuje, tancuje, vznáša sa vo vzduchu. Nakoniec veru zisťujem, že tento fotodeň vôbec nie je o svetle. Je najmä o jemnosti a láske. Stačí sa mi pozerať cez hľadáčik, všetko to tam vidím. Pohľad, dotyk, overovanie, či je všetko s tým druhým ok.

Zas raz som si zgustla. Celá atmoška bola skvelá, zoznámila som sa aj so svadobnou maminou a krstnou mamou nevesty. Budeže nám na svadbe poriadne veselo. Ešte pár dní sa vyspím a je to túúúúúúú. A Vy si zatiaľ potešte oči našimi obrázkami. Už čoskoro prídu tie … „svatebnííííí“ .