Nie je svadba ako svadba. Môžeme si veci naplánovať, napriek tomu to v danom čase a priestore nakoniec bude vyzerať celkom inak. Ale o tom sú neskôr spomienky.

Tak sa stalo aj v magický dátum 8.8.. Ženíchove patálie s autom na ceste do Krasňan spôsobujú, že máme o trochu menej času na pózovacie fotenie. To však nič nemení na tom, že nevesta je krásna a ženích ju dôstojne dopĺňa. Už keď sme sa stretli prvý krát, v Auparku (aupark-bratislava.sk), už vtedy som si všimla krásne, hlboké nevestine oči. Predstavil sa mi harmonický pár, ktorý sa na seba pri odpovediach na moje otázky s láskou pozeral. Hneď som sa tešila na naše fotohrátky.

Je krásny letný deň, a ja po troch týždňoch opäť stojím na tom istom mieste, v kaštieli Krasňany pri Žiline (kastielkrasnany.sk) . Tentokrát však moja práca začína až príchodom nevesty a ženícha do kaštieľa. Nevesta prichádza zo Žiliny, ženích až z ďalekého východu. Kaštieľ má nádherný park, staré stromy, malé jazierko, altánok. Stíhame však len pár záberov. Je čas presunúť sa do vedľajšej dedinky Stráža (obec Stráža), kde sa v miestnom kostolíku koná obrad. Prichádzam o trochu skôr, aby som si obzrela priestor a jeho svetelnosť. Doobeda sme šťastie nemali, kostolík bol zatvorený. Vo vnútri sa ozývajú tóny svadobných piesní, to už nacvičuje miestny spevácky zbor svoje vstupy. Čím som staršia, tým som slzavejšia. Spievajú tak krásne, že môj brat, ktorý mi dnes robí asistenta a šoféra v jednom, na mňa pekvapene hľadí :”prečo plačeš?” “Len tak, je to dojímavé.”

Po sobáši sa vraciame späť do kaštieľa a aspoň na malilinkú chvíľku využívame mäkké, teplé svetlo v záhrade. Škoda, hostia už čakajú a aj večera je tesne pred podávaním. Čaká nás ešte rozbíjanie taniera, prenesenie nevesty cez prah, prípitok. Skrátka, nie vždy sa vo svadobný deň dá stihnúť všetko tak, ako by sme chceli.

Zo začiatku sa svadba, ako každá iná, len tak letmo rozbieha, avšak po večeri a úvodnom tanečnom kole sa nálada rozohňuje. DJ Igor je skvelýýýý (igidj.sk). Kto môže, tancuje a spieva. Torta chutí všetkým a všetkým chutí aj pohľad na romanticky tancujúcich mladomanželov. Najviac však mne :-). A keď sa o polnoci mladý pár zjaví v kroji, je čas sa rozlúčiť. 

P.S. Milý Miro, milá Lucia, prajem Vám krásny, láskou naplnený spoločný život. Nech máte už navždy ten milý úsmev na tvári, ako v dnešný deň, keď na seba s láskou jeden na druhého hľadíte. Na Vaše zdravie a šťastie!