Kedysi som bola pravidelným návštevníkom fitness centra, budovala svoje svalstvo, zdvíhala činky, robila zhyby. Dokonca som mala osobného trénera a neskôr trénerku. Dnes však oveľa radšej idem von … chcem počuť čvirikať vtákov v lese, šumieť potok, či rieku, dýchať čerstvý vzduch.

Na jednej z návštev svojej bývalej spolužiačky a skvelej kamarátky v Žiline som sa s úľubou pozerala na jej krásnu dcéru Dianu. Budúca fyzioterapeutka bola kedysi gymnastka a momentálne sa súťažne venuje fitness. Brigáduje a cvičí vo FIT UP Žilina (fitup.sk-zilina). Zaujímavosti z jej fitness života nájdete na instagrame @wildova.

Ako som tak pozerala na jej krásnu postavu, napadlo mi: „čo tak ísť sa pozrieť na jej tréning s foťákom?“ Pýtam sa: „Dianka, mohla by som Ťa nafotiť pri tréningu?“ „Jasné“, znie odpoveď. Páči sa mi, že mladá generácia je oveľa ústretovejšia k mojej fotovášni ako tá stredná. Tam väčšinou počujem: “ ale nieeee, čo si, kto by už bol na mňa zvedavý.“ Ale mlaďasi sa len usmejú a najčastejšie padá slovko „jasné“.

Hneď na druhý deň, zavčas rána, pochodujem do fitka. Dianka má už čo to odcvičené. Usmeje sa a cvičí čo potrebuje. A ja si užívam hodinu námahy, potu a zaťatých zubov (pri niektorých cvikoch), ale z tej pohodlnejšej strany, spoza fotoaprátu :-).

Dianka, nech sa Ti darí a nech sa už konečne spustí aj súťažná sezóna. Ukáž zas raz svetu ako napreduješ. Fitkám zdar!

P.S. Diana bola v roku 2019 súťažiacou na majstrovstvách sveta v Bratislave, ide teda o naozaj usilovnú fitnessáčku :-).