Ako sa vraví do roka a do dňa. Presne pred rokom som fotila Kristínku a Michala na ich svadbe v Modre (michal-a-kristinka-alebo-moj-krst-ohnom). A dnes fotím „ich“ okrúhle bruško, v ktorom si už len chvíľku hovie ich malé mimi.

Už dávnejšie som si všimla malý hájik, teda skôr skupinu stromov na ploche bývalého vajnorského letiska, hneď pred vstupom do obchodného centra Vajnoria. K tomu sa vynímala vetrom kolísaná vysoká tráva. Sucho síce nie je nič moc, ale tá žltá vyschnutá tráva a na jej pozadí zhluk zelených listnáčov mi boli veľmi sympatické ako fotopozadie. A tak, keď sme sa s Kikou a Rosim dohovárali na mieste fotenia, napadlo mi presne toto miesto. Smola, že hneď po príchode vidím všetku trávu pokosenú. Ešte dva dni dozadu bola presne taká, akú som ju chcela mať. A dnes? Nič to, fotograf sa nesmie nechať znechutiť dákymi taľafatkami. Obišla som si terén a našla som ešte trochu trávy bokom od hlavnej plochy. Síce to nebude pohodlné, lebo sú tam rôzne jamy a jarky, ale aspoň na chvíľku tam budúcich rodičov určite „nainštalujem“. A tak čakám. Napadlo mi: „ktovie, či privezú aj Amy. Ak ste nečítali svadobný blog, tak pre vysvetlenie, Amy je približne dvojročná fenka maďarskej vyžly.“ O chvíľku už z auta vystupujú skoro-rodičia, ale Amy nikde. Vraj:“nechceli sme, aby tu šalela“. Podávam Kike malú kytičku k výročiu, bude nám slúžiť aj ako pomôcka pri fotení. Vzala som aj svojich domácich plyšákov, deku a slamenné klobúky. Môžu sa hodiť.

Chvíľku sa fotíme v hájiku, ale keďže ten zjavne slúži rôznym účelom a potrebám, presúvame sa bokom k trávnatej ploche. Tam chodíme hore, dole, s klobúkmi aj bez. Kika má pekné staroružové tričkové šaty, k tomu teplé letné zapadajúce slnko, už v hlave vidím farebnú úpravu fotiek. Kika má na mňa jednu požiadavku, keď skončíme fotenie v šatách, chce ešte pár fotiek v podrpsenke a kraťasoch. Jasné, potešujem sa, každá novinka je pre mňa radosťou. Na záver ešte rozkladáme deku priamo na poli, lúke, či čo vlastne teraz plocha bývalého letiska je. Zbadala som totiž zopár žltých kvetov v malom kúsku nepokosenej trávy.

A zazvonil zvonec a rozprávky je koniec :-).

P.S. Už sa teším na bábätko, juchuchúúúúúú.